FAQ

Z Chilan
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W razie wystąpienia problemów prosimy najpierw o zapoznanie się z rozwiązaniami najczęściej spotykanych problemów.

Jak skonfigurować moją skrzynkę pocztową na serwerze Chilan ?

Oto jakie parametry należy ustawić w używanym programie pocztowym:

Nasz adres email: użytkownik@chilan.com
Serwer poczty przychodzącej (IMAP4): mail.chilan.com
Serwer poczty przychodzącej (POP3): mail.chilan.com
Serwer poczty wychodzącej (SMTP): mail.chilan.com
Nazwa użytkownika: każdy użytkownik wpisuje swoją nazwę.
Hasło: każdy użytkownik wpisuje swoje hasło.

Możemy także użyć zabezpieczeń SSL przy wysyłaniu i odbieraniu poczty. Uwaga! Serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelniania. Nazwę użytkownika i hasło podajemy takie same jak przy konfiguracji serwera poczty przychodzącej. Istnieje możliwość korzystania ze skrzynki pocztowej za pomocą interfejsu www. Oto adres: https://mail.chilan.com.

W jaki sposób mogę skonfigurować filtr antyspamowy dla mojej skrzynki pocztowej ?

Wszystkie listy przesyłane do skrzynek pocztowych znajdujących się na serwerze firmy Chilan są sprawdzane pod kątem obecności wirusów. Dodatkowo filtr antyspamowy próbuje oznaczać listy traktowane jako spam w temacie listu przedrostkiem [SPAM]. Jeśli stwierdzimy, że list stanowiący w naszym rozumieniu spam nie został w ten sposób sklasyfikowany przesuwamy list z folderu z wiadomościami odebranymi do folderu ze spamem. Jeśli jako spam został oznaczony list, który nim nie jest, list przesuwamy z folderu ze spamem do folderu z wiadomościami odebranymi. Dzięki temu filtr antyspamowy naszej skrzynki będzie dostosowywał się do naszych indywidualnych preferencji. Po pewnym czasie zauważymy znaczny wzrost jakości działania filtru antyspamowego. Powyższy mechanizm działa w dowolnym programie pocztowym wykorzystującym protokół imap oraz przy dostępie do poczty z użyciem interfejsu www przygotowanego na naszym serwerze.

Skąd pobrać certyfikat CA firmy Chilan ?

Certyfikat CA firmy Chilan można pobrać spod adresu https://www.chilan.com/cgi-bin/cert.cgi.

W jaki sposób mogę otrzymać, a następnie wydrukować faktury wystawione przez firmę Chilan ?

Faktury można pobrać po zalogowaniu się do Wirtualnego Biura Obsługi Klienta znajdującego się pod adresem http://wbok.chilan.com. W dziale "Finanse" znajduje się lista wszystkich operacji finansowych Abonenta. Po wciśnięciu ikony symbolizującej drukarkę do przeglądarki www zostanie przesłany plik w formacie pdf zawierający konkretną fakturę. Plik ten należy zapisać na dysku twardym komputera, a następnie otworzyć go w programie obsługującym dokumenty w formacie pdf (Portable Document Format) i wydrukować. W przypadku braku takiego programu można pobrać darmową aplikację Acrobat Reader ze strony producenta: http://www.adobe.com.